מהי ספירת זרע נמוכה?

ספירת זרע נמוכה ובשמה המקצועי אוליגוספרמיה (Oligospermia) מוגדרת כמיעוט קיומם של תאי זרע מהממוצע. בדרך, ספירת זרע נמוכה מוגדרת בפחות מ-10 מיליון תאים לסמ"ק. במקרים קיצוניים של ספירת זרע נמוכה ניתן אף לראות כמות הנמוכה ממיליון תאים לסמ"ק אך זאת, במקרים נדירים יותר.

דבר ידוע הוא שככל שספירת זרע נמוכה יותר, הסיכויים להפרות פחותים יותר, אך הגורם החשוב ביותר הוא המורפולוגיה – צורתו החיצונית של ראש התא המייצגת את האיכות הפנימית של התא ותקינות מבנה החומר הגנטי שבו. תקינות הצורה החיצונית מייצגת את יכולתו של התא להגיע לשלב הסופי בדרכו ולחדור את רקמת הביצית. לכן, במידה ונרשמת ספירת זרע נמוכה באופן סביר ומורפולוגיה טובה – הסיכויים להריון מוצלח גדלים.

מה גורם לספירת זרע נמוכה?

הגורם העיקרי למיעוט תאי זרע נמצא בתקלה הוורידית המכונה "וריקוצלה". מחלה זאת מוגדרת כבעיה מכאנית המונעת את כניסת החמצן אל האשך וכתוצאה מכך, מקטינה ופוגמת ביכולת הייצור הנורמלית של תאי הזרע.

סיבות נוספות לספירת זרע נמוכה:

בעיות גנטיות

  • זיהומים
  • טיפולים רפואיים נדירים
  • מומים מלידה

סיבות אלה שתוארו נחשבות לנדירות יותר ונאמדות באחוזים בודדים (3-5%) מכלל הגברים הסובלים מבעיית פוריות. בעיות אלו בדרך כלל משויכות לגברים עם מיעוט קיצוני ביותר של ייצור תאי זרע.

כיצד מאבחנים?

ספירת זרע מתבצעת בבדיקה פשוטה בכל קופות החולים בישראל.

מהי שיטת גת גורן לטיפול בשיפור ייצור תאי הזרע?

שיטת גת גורן פותחה לשיפור ייצור תאי הזרע. כלומר, לא ניסיונות לשפר את הזרע הקיים, אלא לדאוג לייצור זרע תקין מחדש ולהגברת כמותו בזירמה. השיטה מבוססת צנתור מתוחכם שנועד להחזיר את זרימת חמצן הנורמלית לאזור ייצור תאי הזרע, דבר המעודד את האשך לעבוד ולייצר תאי זרע רבים יותר ואיכותיים יותר.

לכתבה במעריב על פריצת הדרך

הצנתור מתרחש בבטן התחתונה (הרחק מאזור הרגיש וללא מגע בו), ללא ניתוח, ללא הרדמה כללית (הרדמה מקומית בלבד) ללא צורך באשפוז וללא כאבים. הוא נמשך כשעה וחצי בלבד ולאחר מנוחה נוספת של כחצי שעה המטופל חוזר לביתו. לאחר כשלושה חודשים, נצפה בקרב 80% שיפור משמעותי בייצור תאי הזרע והם משתפרים הן בכמות, הן בתנועתיות והן באיכות (מורפולוגיה)

לפרטים נוספים על שיטת גת גורן ושיפור ייצור תאי הזרע – צרו קשר עם המרפאה

 

 שיווק באינטרנט | גת גורן Google+