השבחת זרע

בעבר, על מנת להעניק מענה גם לחוסר הפוריות של הגבר, ניתן היה לבצע מספר פעולות מוגבלות בלבד שלאחת מהן קראו "השבחת זרע" והזרעה תוך רחמית.

השימוש בביטוי "השבחה" הוא שגוי ביסודו, שכן בתהליך זה לא ניתן באמת לשנות את טיב הזרע שכבר קיים. השבחת זרע הסתכמה למעשה בבחירת תאי זרע המהירים יותר מתוך הנחה שאלו הם גם יותר טובים. כלומר, לא היה מדובר בשיפור תא הזרע עצמו, אלא בבחירת תאים שנצפו כמהירים יותר. במקרים בהם נמצא זרע מועט בכמותו (ולכן, אגב, הוא גם תמיד גם פגום באיכותו), הדבר הסתכם בבחירת "הרע במיעוטו". כלומר, נבחרו תאי הזרע הטובים מתוך הפגומים וניסיונות הפריה בוצעו איתם. לכן, פעולה זו לא סייעה לשפר את איכותו של תא הזרע הקיים אלא להגביר את הסיכויים להריון באמצעות בחירת התאים בעלי הסיכוי הגבוהה יותר להפריה. בנוסף לבחירה, ניתן תגבור פיסי נוסף - במקום שביחסי מין רגילים תאי הזרע יתחילו המרוץ לביצית מהנרתיק, הרי כאן בהזרעה התאים הנבחרים, מתחילים את המרוץ ממקום קרוב מאוד לביצית מאחר והם מוחדרים לתוך חלל הרחם.

כך שבפעולה זו ניתן לראות שני יתרונות: א. בחירת התאים המהירים ב. דרך ההגעה לביצית היא פחות ממחצית המרחק. התוצאה: ההסתברות להגיע לביצית לחדור אליה ולהפרותה – גוברת. אך שוב, כאמור, לא ניתן לראות בפעולות הללו "השבחת זרע" ממשית.

לעומת זאת, בשנים האחרונות פותחו שיטות טיפול מתקדמות שנועדו לשפר את ייצור הזרע עצמו. כלומר, לא רק בחירה מהקיים, אלא שיפור ממש בייצור התאים, על מנת להגדיל את כמות תאי הזרע ואיכותם. שיטות אלה מסייעות גם למקרים של בעיות פוריות קשות יותר, להן לא היה ניתן מענה בעבר.

שיטת גת גורן לשיפור ייצור תאי הזרע
שיטת גת גורן פותחה לשיפור ייצור תאי הזרע. כלומר, לא ניסיונות לשפר את הזרע הקיים, אלא לדאוג לייצור זרע תקין מחדש. השיטה מבוססת על מחקרים שנערכו במשך שנים רבות ע"י צוות המרפאה בראשות ד"ר יגאל גת וד"ר מנחם גורן שהוכיחו כי הצנתור בשיטת גת גורן מצליח להחזיר את זרימת החמצן הנורמלית לאזור ייצור תאי הזרע, דבר המעודד את "מפעל הייצור" לעבוד ולייצר תאי זרע רבים יותר ואיכותיים יותר.

לכתבה במעריב על פריצת הדרך

הצנתור מתרחש בבטן התחתונה (הרחק מאזור הרגיש וללא מגע בו), ללא ניתוח, ללא הרדמה כללית (הרדמה מקומית בלבד) ללא צורך באשפוז וללא כאבים. הוא נמשך כשעה וחצי בלבד ולאחר מנוחה נוספת של כחצי שעה המטופל חוזר לביתו. לאחר כשלושה חודשים, נצפה בקרב 80% שיפור משמעותי בייצור תאי הזרע והם משתפרים הן בכמות, הן בתנועתיות והן באיכות (מורפולוגיה).

לפרטים נוספים על שיטת גת גורן ושיפור ייצור תאי הזרע – צרו קשר עם המרפאה

 

 שיווק באינטרנט | גת גורן Google+