פריון הגבר

במשך שנים רבות, נהוג היה לחשוב כי בעיות פוריות הגבר אינן פתירות ומקורן בסיבות גנטיות, מומים מלידה וליקויים שאין ברירה אלה להשלים איתם. לכן, ברוב המקרים, טיפולי פוריות בקרב זוגות שלא הצליחו להגיע להריון, התרחשו אצל האשה כברירת מחדל, גם במקרים בהם הבעיה האמיתית נמצאה דווקא בפוריות הגבר. כיום, לאחר מחקרים רבים ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות, ניתן לפתור גם את בעיות פוריות הגבר ולשפר באופן משמעותי את ייצור תאי הזרע.

אי פוריות הגבר מתבטאת בכמה היבטים של ייצור הזרע:

כמות – ייצור תאי זרע מועטים. בדרך כלל, ספירת זרע מועטה מוגדרת בפחות מ-10 מליון תאים לסמ"ק.

תנועה – מהירות נמוכה בתנועת תאי הזרע

מורפולוגיה- פגיעה בצורה של התא המתבטאת במבנהו החיצוני שאינו מסוגל לחדור כראוי את מעטפת הביצית ולהפרותה. המורפולוגיה מייצגת את איכות התא ואת תקינות סידור החומר הגנטי ולמעשה משמשת כפרמטר החשוב ביותר להערכת יכולת תא הזרע להפרות את הביצית באופן מושלם. במרבית המקרים, ההידרדרות בכל הפרמטרים הללו היא הדרגתית ומתגברת ככל שחולף הזמן.

הסיבה הראשית לבעיות פוריות הגבר – וריקוצלה

מחקרי הפוריות העולמיים שנוהלו ע"י ד"ר יגאל גת וד"ר מנחם גורן ב-8 השנים האחרונות אשר פורסמו בירחונים המקצועיים החשובים בפוריות (בין היתר מאלו היוצאים באוקספורד ובג'ון הופקינס), קבעו כי הבעיה המרכזית של אי פוריות הגבר הינה "וריקוצלה" המוגדרת כתקלה מכאנית במערכת הניקוז הוורידית של האשכים. וריקוצלה מובילה לירידה באספקה הנורמאלית של חמצן לאשך, דבר המדרדר את ייצור תאי הזרע באופן הדרגתי ולאורך זמן. למעשה, מצב פוריותם של גברים הסובלים מוריקוצלה יכול להידרדר ממצב של פוריות מושלמת למצב של אי- פריון. תופעת הוריקוצלה היתה ידועה לעולם הרפואה במשך כ-50 שנה, אך אבחנתה ואיתורה של הבעיה באמצעים קונבנציונליים היו חלקיים ולכן הטיפול בה היה חלקי עם תוצאות מועטות. לכן, מומחים רבים סברו כי אין קשר בין בעיות פוריות הגבר לבין וריקוצלה.

 שיווק באינטרנט | גת גורן Google+