מונחון טיפולי פוריות, ערמונית מוגדלת וטסטוסטרון - מרפאת גת גורן

וריקוצלה - תקלה מכאנית במערכת הוורידית המספקת חמצן לאשכים. כתוצאה מתקלה בוורידים אלה – חמצן לא מגיע באופן תקין אל האשך וייצור הזרע נפגע. מוגדרת כסיבה המרכזית בעולם לבעיות פוריות אצל גברים וניתנת לפתרון ע"י צנתור דו צדדי.

ערמונית מוגדלת – בלוטת המין במצב מוגדל גורמת ללחץ על השופכה, ולתסמינים הנובעים מחסימת מוצא השלפוחית, כגון דחיפות במתן שתן הטלות שתן תכופות בשעות הלילה, תחושת חוסר התרוקנות של השלפוחית, זרם שתן חלש, חוסר שליטה על מתן שתן, כאבים בעת מתן השתן, עצירת שתן וזיהומים בדרכי השתן.

טסטוסטרון - הורמון המין הגברי העיקרי. הוא מיוצר אצל הגבר באשכים ומתניע תהליכי גבריות רבים ומגוונים. הוא מוגדר כמעין ארכיטקט של דמות הגבר. הוא אחראי על הופעת השיער על הפנים והחזה, עיבוי הקול, העלאת מסת השרירים, עיבוי העצם, גמישות הרצועות והגידים יצירת תאי זרע, וכמובן - הדחף המיני.

פרוסטטה - בלוטת מין השייכת למערכת הרבייה של הגבר ולה תפקיד מרכזי בפוריותו. היא מפרישה את נוזל הערמונית המגן על תאי הזרע ומספק אנרגיה לתנועתו במסלול לעבר המפגש עם הביצית. הערמונית ממוקמת בצוואר שלפוחית השתן ועוטפת את השופכה. הגדלת הערמונית גורמת ללחץ על השופכה, ולתסמינים הנובעים מחסימת מוצא השלפוחית

ספירת זרע – ספירת זרע הינה בדיקה רפואית פשוטה לגילוי כמות תאי הזרע המיוצרים באשך. תוצאת ספירת זרע המראה על 20 ועד 150 מיליון תאי זרע למיליליטר מוגדרת כתקינה ומתחת ל 10 מליון תאים מעידה על ייצור נמוך מתחת לנורמה.

איכות זרע – איכות הזרע או ה"מורפולוגיה" מייצגת את איכות התא ואת תקינות סידור החומר הגנטי ולמעשה משמשת כפרמטר החשוב ביותר להערכת יכולת תא הזרע להפרות את הביצית באופן מושלם.

השבחת זרע - פעולה לשיפור איכות זרע. ישנן מספר שיטות לפעולה זו (שטיפה ובחירה) והן נבחרות על פי המצב האינדיבידואלי של כל גבר.

שיטת גת גורן – שיטת צנתור ייחודית הפותרת את בעיות פוריות הגבר בקרב כ 80% ממקרי בעיות פוריות הגבר. השיטה פותרת את הבעיה המרכזית לאי פריון הגבר שהיא אי אספקת חמצן לאשך כתוצאה מתקלה מכאנית בוורידי הבטן התחתונה (וריקוצלה)

בעיות פוריות של גברים - מתאפיינות בכמה היבטים של ייצור הזרע: ייצור תאי זרע מועטים (פחות מ-10 מליון תאים לסמ"ק), מהירות נמוכה של התאים ותצורה לא מושלמת של התא (מורפולוגיה) המתבטאת במבנה שאינו מסוגל לחדור כראוי את מעטפת הביצית ולהפרותה.

הורמון גברי – הורמון המין הגברי קרוי "טסטוסטרון". הוא מוגדר כהורמון החשוב ביותר שמניע תהליכי גבריות רבים: הופעת השיער על הפנים והחזה, עיבוי הקול, העלאת מסת השרירים, עיבוי העצם, גמישות הרצועות והגידים יצירת תאי זרע, וכמובן - הדחף המיני.

חשק מיני – הרצון והצורך לקיים יחסי מין. אצל גברים, רצון זה מושפע במידה רבה מאוד על ידי רמת הטסטוסטרון. עם השנים, ירידה ברמת טסטוסטרון מובילה גם לירידה בחשק המיני.

מורפולוגיה זרע – המרכיב החשוב ביותר בתא הזרע היא המורפולוגיה שלו המייצגת את איכות החומר הגנטי ולמעשה מבטאת את כושר הפריית תא הזרע

עקרות – מצב של חוסר פוריות. כ-15% מהזוגות בעולם מוגדרים ככאלו הזקוקים לטיפולי פוריות. כמחצית מהסיבות לאי הפוריות נמצאת אצל האישה והמחצית השנייה נמצאת אצל הגבר. מחקרים אחרונים מדגימים כי בניגוד לעבר - עקרות מוחלטת ובלתי ניתנת לטיפול היא תופעה נדירה בימנו בגלל אפשרויות הטיפול החדשניות שקיימות היום.

 


 

מחקרים אחרונים מדגימים שכ-90% מהגברים הסובלים מבעיות עקרות לוקים בוריקוצלה. תופעה זו עלולה להופיע כבר בגיל 20 ושכיחותה הולכת ועולה עם הגיל. בישראל מוערך מספר הסובלים מוריקוצלה בגיל הפוריות בכעשרות אלפי גברים.

 שיווק באינטרנט | גת גורן Google+